ZAGRASZ Z NAMI W FOLK?

Kolejna edycja FOLKOWYCH INSPIRACJI, naszego największego projektu realizowanego wspólnie z Pałacem Młodzieży im.J.Tuwima w Łodzi odbędzie się w dniach 29.06.-06.07.2019. Do Łodzi jak co roku od 9 lat przyjadą młodzi artyści z wielu krajów świata, dla których tardycje narodowe, folk, tematy etno stanowią inspirację do tańca, śpiewu, muzyki instrumentalnej, fotografii, filmu, spektakli teatralnych oraz designu - mody i instatalcji.

Program dziewiątej edycji festiwalu składa się z 20 kulturalno-edukacyjnych projektów, realizowanych przez 8 dni przez około 500 osobową grupę młodych ludzi dla blisko 4000 tysięcznej publiczności - odbiorców i współuczestników wydarzeń. Program tematycznie połączony jest główną ideą - współczesną twórczością młodych ludzi w oparciu o folklor i tradycje narodowe wielu krajów i grup etnicznych na świecie.

Dziewiąta edycja festiwalu ma zainspirować młodych ludzi do tworzenia głównie w oparciu o dziedzictwo kulturowe Polski. Miejski folklor Łodzi oraz bogactwo kulturowe regionów folklorystycznych województwa łódzkiego będą wiodącymi tematami artystycznych inspiracji prezentowanych przez młodzież pochodzącą z różnych kultur świata podczas nowatorskich wydarzeń festiwalowych.

Młodzież z kilkunastu krajów świata poznawać będzie polskie tradycje i narodowe dziedzictwo kulturowe poprzez udział w nowatorskich działaniach programowych pod nazwą „Folkuj po łódzku!".
Do działań włączona będzie społeczność lokalna, grupy mieszkańców miasta Łodzi i województwa łódzkiego, którzy będą współuczestniczyć w realizacji wydarzeń festiwalowych.

Tegoroczne prezentacje folkloru, tradycji i kultur różnych narodów w wykonaniu zagranicznych zespołów artystycznych i młodych artystów indywidualnych odbywać się będą poprzez realizację cyklu imprez plenerowych, koncertowych i wystawienniczych pod nazwą „Wszyscy gramy w folk!".

Tak jak każdego roku w ramach festiwalu odbędą się konkursy „Złota Łódka 2019" w kategoriach: wokal, choreografia, design, foto, video oraz teatr - novum tegorocznej edycji konkursów festiwalowych. Przyznana będzie również nagroda w kategorii: inspiracja - za najbardziej współczesną formę prezentacji folkloru.

Młodzieżowi dziennikarze i fotoreporterzy wspólnie z mieszkańcami miasta i regionu relacjonować będą wydarzenia w swoich telewizjach, blogach, w mediach społecznościowych oraz prezentować będą swoje rodzime tradycje, kultury i inspiracje folkowe w cyklu programów pod nazwą „Folkowanie na ekranie".

Międzynarodowa grupa wolontariuszy będzie uczestniczyć w przygotowaniach do festiwalu oraz pomagać w realizacji różnorodnych programowych i organizacyjnych działaniach festiwalowych w ramach projektu pod nazwą „Folk-energia-Ty!".

Festiwalowe prezentacje artystyczne związane z promocją województwa łódzkiego odbywać się będą w tym roku w Skierniewicach. "Skierniewice wsórd sadów i ogrodów"  - pod takim hasłem odbywac się będą wyadrzenia z udziałem zagranicznych festiwalu. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.folkoweinspiracje.pl